28 Eylül Bireysel Silahsızlanma Günü Etkinlikleri "Türkiye’de Bireysel Silahlanma Sorunu: Çözüm Önerileri" Arama Toplantısı

24 Eylül 2005
Dedeman İstanbul Otel
 
Nazire Dedeman
Umut Vakfı Kurucu Başkanı
Konuşma Metni 

 
Değerli Konuklarımız,
 
Öncelikle hepiniz hoşgeldiniz.
 
Adalete ve yargıya güvenin tam olduğu, yurttaşlık bilincinin yerleşmiş olduğu bir ülke hepimizin hayali. Böyle bir ülkede yaşayabilmek için yaşadığımız sosyal problemlerin çözümlenmesi için çalışmak ise bizlerin sorumluluğudur. Bu inançla, Umut Vakfı olarak, bireysel silahsızlanma konusunda yıllardır gerçekleştirdiğimiz çalışmaları çözümü hedefleyerek sürdürüyoruz.
 
Bugün burada, İstanbul Valiliği’nin çok önemli işbirliğiyle, “Türkiye’de Bireysel Silahlanma Sorunu” konusunda, toplumumuzdaki bireysel silahlanma sorununun çözüm önerilerini aramak ve bulmak için toplandık.
 
Bizleri kırmadığınız, bugünkü uzun ve meşakkatli çalışma sürecine gönüllü katıldığınız ve çözüm arayışındaki değerli katkılarınız için çok teşekkür ederim.
 
Sözlerimi uzatmadan,  Vali Yardımcısı Sayın Cumhur Güven Taşbaşı’nı kürsüye davet edeceğim. Ardından, Mütevellimiz ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Av. Fikret İlkiz, bugün yapacağımız arama toplantısından beklentilerimizi sizlere ifade edecek. 
 
Umut dolu yarınlara efendim...