1958 Ankara doğumlu olan Sibel Savacı, öğrenimini Özel Moran Koleji ve ABC Koleji’nde tamamladı.
 
Savacı, 1978-1989 yılları arasında modellik yapmanın yanı sıra tekstil ve reklam sektöründe satış ve pazarlama, konsept ve koleksiyon danışmanlığı, prodüksiyon ve organizasyon çalışmaları gerçekleştirdi. 1984-1986 yılları arasında Vakko Tekstil A.Ş.’de Estee Lauder, Vakkorama vb. markalar için satış-pazarlama eğitimi alan Savacı, Vakkorama Mağaza Koordinatörü olarak görev yaptı.
 
Sibel Savacı, 1989 yılında modellik kariyerini sonlandırarak, İTKİB başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlara marka konsept danışmanlığı ve organizasyon hizmeti verdi. Aynı zamanda, TRT İstanbul Televizyonu’nda “Pazar 89” ve “Moda Penceresi” programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenen Savacı, Rapsodi Dergisi’nde moda eleştirmenliği görevini sürdürdü.
 
1990 – 1993 yılları arasında, reklam sektöründe bir ilk olan uluslararası stok fotoğrafçılık ajansı THE IMAGE BANK’ı kurucu ortak olarak Türkiye’ye getiren Sibel Savacı, genel müdürlüğünü yürüttüğü ajans döneminde, telif hakkı ile kiralama sisteminin sektörde benimsenerek yaygınlaşmasını sağladı. 
 
1994 yılında, İngiltere’ye giderek televizyon ve marka iletişimi konularında özel projelerde  görev alan Sibel Savacı, 1995 yılında Türkiye’ye dönerek, ÜÇES Prodüksiyon ve Halkla İlişkiler Ajansı’nı kurdu ve TV yapım ile prodüksiyon çalışmalarının yanı sıra PR hizmetleri vermeye başladı. Aynı dönemde, Kanal D ve  Kanal 6 kanallarında “Altın Kalpler”, “Komşular” gibi programların yapımcılığını ve sunuculuğunu üstendi.
 
1995 yılından itibaren ÜÇES İletişim Danışmanlığı Ajans Başkanı olarak görevini sürdüren Savacı, çeşitli sektörlerin önde gelen marka ve kurumlarına, kurumsal iletişim ve pazarlama iletişimi danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır.
 
Sibel Savacı, 1992 yılından bu yana, sosyal sorumluluk misyonu ile Demokrasi Platformu, ÇYDD, Bizim Ülke Derneği, ÇEV gibi sivil toplum oluşumlarında çeşitli projelerde görevler üstlenmiştir. 1994 yılından itibaren ise, ülkemizde hukukun üstünlüğünün benimsenmesi, uzlaşma bilimi ve bireysel silahsızlanma misyonu ile kurulmuş olan Umut Vakfı’nda Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.